تبلیغاتcodes and tools for blog

WebYar

عشق است و مسی و بارسا - مسی سوپر استار یا فراتر از آن....!(ادامه)

تاریخ : پنجشنبه 27 آذر 1393 | 12:44 ق.ظ | نویسنده : مهران
Lionel Messi | Wallpaper

·         بارها دیده ایم می توانسته هتریک کنه و یا گل بزنه ولی گلش را به هم تیمی هایش تقدیم کرده ولی داریم بازیکنانی که گل های بقیه را می خورند و با این کار و تک روی ها حتی از تیم موقعیت می گیرند!!!

·         اگر در بعضی بازی ها اشتباهات فردی تیمی را بازنده یا نابود می کند حرکات انفجاری و فردی مسی هم در بازی های بسیاری تقریبا همه ی بازی هایش تیم را برنده یا نجات می دهد!!!او نجات بخش تیم است!!!

·         تا کسی به رکورد های مسی که(که کسی ان ها را رکورد نمیداند!!نمیدانم چرا!!) نزدیک می شود تازه نام رکورد می گیرند!!!بازیکنان مطرح فوتبل هنوز بیش از60 گل با گل های باشگاهی مسی!!!دقت کنید باشگاهی نه لالیگا که حالا بگویید مسی همش در لالیگا بوده بقیه 20  گلشان را تو این تیم  و تیم دسته دو فلان کشور زدن!!!تازه آن ها بیش از 3-4 سال هم بزرگ تر از مسی هستند و 60 برابر ادعا دارن!!!همیشه هم بعد دو هفته مسی همان رکورد خودش را میشکونه بازیکنان دیگر هنوز در ذوق زدن رکورد قدیمیه مسی هستند!!!مسی رکورد های تاریخی  خودش را می شکند بقیه به دنبال نزدیک شدن به رکورد های قدیمی اویند!!!

·         تا وقتی رکورد مال اوست کسی ازش خبر ندارد و تا کسی نزدیکش میشود نام رکورد به خود میکیرد!!!این یعنی مسی رکورد های تاریخی خودش را می شکند بقیه به دنبال نزدیک شدن به رکورد های قدیمی اویند!!!

·         هنر این نیست که وقتی تیم در اختیار یک بازیکن است-حتی به قیمت از دست رفتن موقعیت ها-بازیکن گل بزند!!هنر این است که وقتی نه تنها تیم در اختیارت نیست که تو هم خود را غرق و در خدمت تیم ببینی گل بزنی و پاس گل بدهی و...!

·         شهر وی نه تنها باری بازی فوق العاده اش در زمین که برای اخلاق خوب وی در داخل و خارج زمین است!

·         بازیکنانی هستند که در یک جای زمین می استند منتظر توپ بقیه تا فقط گل بزنند اما مسی دائم در حال چرخش و موقعیت آفرینی برای خود و دیگران است!!!این به راحتی از آما گل هایش مشخص است!!بیش از نی از گل های لالیگا و لیگ قهرمانان و کلا گل های باشگاهی و تیم اش بدون پاس گل دریافتی و روی موقعیت سازی خود بوده!!!!

·         هستن بازیکنانی که برای نمایش خود با زدن دریبل و ها برگردان های بی موقع فقط موقعیت را از تیم خود میگیرند و خوشحال از مایش زیبا ی با ضرر بزای تیم اما مسی میداند کی نمایش بدهد که فقط به نفع تیم باشد!!

·         در فوتبال معمولا حریفان برای تخریب بازیکن مقابل دائم حرف هایی زمزمه میکنند اکا همهیشه برخورد های با اخلاقانه و بدون توهین و در مقابل هوشمندانه و زیرکانه اش را به این حرف ها دیده ایم!!!

·         همه قبول داریم که او آدم فضایی و یا موجودی افسانه ای و اسطوره ای از جهان و سیاره دیگیری ست!!!

·         هر کس طرفدار یک تیم و یک بازیکن است و مسلما مسی را به عنوان سلطان فوتبال(D10OS)قبول دارد این نشانه ی چیست؟؟؟

·         هر جا که او می رود بهترین بازیکن است و او را در آغوش می گیرند و حتی کودکان نیز به او علاقه نشان می دهند . علاوه بر این مسی که بهترین بازیکن درجهان است بازیکنی فروتن می باشد و هیچگاه از خود غرور تکبر نشان نداده است . این ها چیزهایی است که در دیدار های محتلف چه قبل و چه بعد از بازی و چه خارج و داخل زمین به وضوح دیده می شود .

·         حتی هستند کسانی که میگویند Viggo Mortensen:دوست داشتن مسی ربطی به رئال مادرید ندارد و گفت که : رونالدو خوب است ولی مسی چیز دیگریست و وی را شایسته ی توپ طلا دانست .بنابر این دیده ایم کسانی را که پیراهن رئال و تیم های دیگر را میدهند مسی برایشان امضا کند و با او عکس میگیرند چون معتقدند دوست داشتن مسی ربطی به تیم ندارد او چیز دیگری است!!!دیده ام در نیو کمپ طرفدران لباس شماره 10 مسی میپوشندو در تیم های دیگر شماره ها پراکنده ان!!!دیدهایم در بازی های بارسا طرفدران حریف پرچم تیم خودی در دست دارن و لباس مسی به تن!!!

·         بازیکنانی هستند که در شادی های بعد هر گل تیم کاملا ناراحت اند که خودشان گل نزده اند اما مسی همیشه برای تیم و گل هایش شاد میشود و حتی گل های خودش را به بازیکنان دیگر هدیه می کند!

·         خوشحالی بعد گل های مسی همه چیز را درباره ی خصیت او نشان میدهد!!!خدا و فقط خدا چیزی که همه میدانیم کمک خدا در موفقیت هاست!!!ولی خیلی ها نمیدانند و تمام موفقیت هایشان را از خود میبینند!

·         تا به حال دقت کرده اید مدافعان از ترس برخی بازیکنان عقب عقب میروند و دفاع نمیکنند؟؟دلیلش؟؟؟چون میدانند ان بازیکن با لمس انگشت آنها می افتد و خطا هم برایش می گیرند!!!

·         گل های زیادی از مسی دیده ایم که در حقیقت توپ از دست رفته بوده توپی که همه فکر کردیم فرصت از دست رفته یا به کرنر و اوت میرود ولی همیشه مسی از جایی که به ذهنمان هم نمیرسید رسیده و توپ را گل کرده!!!نمونه ش همین گلی که مسی باهاش رکورد لالیگا رو زد!!!

·         مسی یک بازیکن کامل است!!!هم دریبل دارد و هم پاس کلیدی و هم گل زیبا و هم پنالتی و هم ضربات ایستگاهی و هم چیز هایی که قبلا گفتم قابلیت بازی در تمام خطوط و محدوده های زمین و....و همه را باپای چپ و راست و سر می زند!!!و هم اینکه فقط ضربات ایستگاهی نزدیک و یک ضرب نمیزند ضربات ایستگاهی دور و موقعیت ساز هم مال اوست چیزی که اکثر ضربه ایستگاهی زن های دنیا ندارند!!!آن ها فقط ضربات نزدیک دروازه را به قصد گل میزنند!!!یا اینکه مسی جز معدود مهاجمان است که در کرنر نمی ایستد وسز جمعیت تا گل بزند!!!یا عقب می ایستد تا توپ برگشتی را به نفع تیم کند یا ضربه کرنر زیبا میزند!!چیزی که باز از مهاجمانت دیگر ندیده ایم!!!

·         از به هم ریخته شدن مدافعان حریف همین بس که بارها دیده ایم مسی مدافعان تیم حریف را به هم کوبانده!!!دو مدافع دنبالش می دوندو به هم میخورند و می ایستند!!!نمونه اش در جام جهانی درخشان مسی زیاد بود!!!

·         او فقط با چشمان بسته شوت نمیکند!!!او فکر می کند و هوش به کار میبرد و شوت می کند!!!

·         مدافعان گاهی آنقدر مقابلش کم می آورند که وقتی خوابیده روی زمین جلوی پایش افتاده اند با دست توپ را از جلوی پایش می کشند!!!خوب حق دارند بازی که مسی در آن باشد قوانین طبیعی را هم به هم میزند در نتیجه این خطا اصلا پنلتی نیست که داور بگیرد!!!هست؟؟!!

·         تیم هایی که مسی در آن بازی می کند و تیم های طراز اول جهان بازی های زیبایی می کنند که منجر به نتیجه می شود ولی برخی تیم های دیگر اینگونه پیروز نمیشوند آن ها فقط به نتیجه فکر میکنند و بس همین باعث می شود کم کم بازی زیبای فوتبال نابود شود!!

·         توپ طلایی که بخواهند با تمدید رای گیری برای اولین بار در تاریخ و اجازه تعویض رای اولین بار در تاریخ و قهر و گریه و بهانه مصدومیت مسی و....بدهند به کسی ارزش خود را از دست می دهد!!!توپ طلایی هم که با کمرنگ کردن نقاط ضعف در گذشته و در جام جهانی و...فقط گل زدن بدون زحمت و حمایت رسانه ها باشد آن هم ارزش ندارد!!!حمایت رسانه ها برای برخی زیاد است چون آن ها کشف(!)شده توسط اسطوره انگلیس اند و انگلیس هم سلطان رسانه هاست!!!توپ طلایی ارزش دارد که بدون دخالت اغراق آمیز رسانه ها و بدون دخالت ملیتی(نژاد پرستی ضد آمریکای لاتین زیاد است خصوصا توسط همان سلاطین رسانه!!!)بدون قهر و دور زدن قانون و تماس تلفنی باشد!!!و بر اساس بازی و تاثیر گذاری نه فقط در باشگاه و فقط در تیم ملی که در هر تیمی که فرد بازی میکند باشد!!!باید دید توپ طلا دوباره ارزشش را به دست می آورد یا نه!!!حتی دیده ایم مسی رکورد پاس گل ها را هم می شکند!!!چند گل فاصله با بهترین پاسور لالیگا و لیگ قهرمانا!!در جام جهانی هم گل می زند و هم پاس گل می دهد!!!اما خیلی ها نه گل میزنند نه پاس گل میدهند!!!

·         نبود او در بسیاری از بازی ها بازی را کسل می کند!!!

·         شاید تنها بازیکنی باشد که اکثرا تیم ها را برای او دوست دارند درحالی که بقیه بازیکنان به خاطر یک تیم مورد پسند واقع می شوند!!!

·         همین اخلاق و بازی زیبا باعث شده که در دوران حرفه ایش فقط در یک تیم بازی کند نه دائم تیم عوض کند!!!همین باعث شده که از 5 سلگی شیقفته اش شوند و 13 سالگی کشف شود و در 27 سالگی ندازه کل عمر نهایت 40 ساله ی بازی فوتبال یک بازیکن بدرخشد!!نه اینکه در بالای بیست سال تازه دیده شودو بخواهد شروع کند!!!

بی خود نیست که حتی رقیبان و دشمانش و منتقدان کمش هم تحسینش می کنند و معتقدند قرن ها مانند او نبوده و نیست و نخواهد آمد!!


·         به قول کرایف:"خدایا ممنون که مسی را به دنیا آوردی" و افرادی دیگر:"خوشحالم در عصری زندگی می کنم که میتوانم بازی مسی را ببینم!"